-7°C całkowite zachmurzenie

Seminarium "Demokratyzacja demokracji miejskiej"

W przeddzień kolejnej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku, Lublin po raz kolejny stanie się areną dyskusji o demokracji miejskiej. W Centrum Spotkania Kultur, na zaproszenie Prezydenta Krzysztofa Żuka, w ramach cyklu konferencji Open Eyes Economy Summit odbędzie się Seminarium Demokracja Demokratyzacji Miejskiej z udziałem wybitnych przedstawicieli wiata polityki, biznesu, administracji publicznej oraz kultury. Podobnie jak przed rokiem, w lubelskim seminarium udział wezmą Prof. Jerzy Hausner i redaktor Edwin Bendyk.

Tegoroczna dyskusja jest kontynuacją ubiegłorocznego spotkania pod hasłem "Samorządna Rzeczpospolita - demokracja, partycypacja, współrządzenie". Tym razem uczestnicy debaty chcą dyskutować o demokratyzacji demokracji miejskiej. Celem spotkania jest próba objaśnienia, czym jest demokracja miejska i jak należy rozumieć ten termin współcześnie oraz jakie są przejawy demokratyzacji jako procesu aktywizacji społecznej. Podczas seminarium głos zabiorą:

prof. dr hab. Jerzy Hausner – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Przewodniczący Rady Programowej OEES 
Edwin Bendyk – Tygodnik Polityka 
dr Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina 
Anna Dąbrowska – Stowarzyszenie Homo Faber 
prof. dr hab. Iwona Hofman – Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie 
Piotr Franaszek - Centrum Spotkania Kultur

Seminarium odbędzie się 3 czerwca o godz. 14:00  w sali kameralnej Centrum Spotkania Kultur. Odbywa się w ramach Open Eyes Economy Summit, pierwsze spotkanie odbyło  się w Krakowie w 2016 roku. W ramach OEES w całym kraju organizowane są – poza dorocznym kongresem – liczne seminaria i debaty pogłębiające dyskurs o ekonomii wartości oraz zachodzących zmianach ekonomicznych i społecznych.

Organizatorem Wydarzenia jest Urząd Miasta Lublin, Wydział Politologii UMCS, Centrum Spotkania Kultur oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.

źródło: lublin.eu

Seminarium "Demokratyzacja demokracji miejskiej" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się